logo

19 Mayıs Kutlu olsun

19 may

Ülkücü Türk gençliği olarak bize bırakılan bu kutsal mirası atalarımızın koruduğu gibi korumak, yüceltmek ve kıyamete kadar devam etmesini sağlamak için bütün gayretimizle ve istediğimizle yaşatmaya devam edeceğiz. Binlerce yıldır varlığı bilinen Türk milleti; tarihi süreç içerisinde çeşitli boylara, beyliklere, hanlıklara ve devletlere bölünerek varlığını devam ettirmiş ve dünya tarihinde en çok yenilenen ve yenilendiğinde daha güçlü ortaya çıkan başka bir millete de rastlanmamıştır. Nitekim bu sürecin akabinde Osmanlı Devleti’nin çöküş dönemine gelen tarihte Türk milleti yeniden var olma, ana vatanını savunma ve yeni bir devlet inşa etmeye girişmiş, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile birlikte muvaffak olmuşlardır.
19 Mayıs sıradan bir tarih olmamakla birlikte bir Bozkurt’un başkaldırışı, Türk’ün gücü ve inancı, biz bin yıldır buradayız ve burada olmaya devam edeceğiz mesajı ile Türkiye Cumhuriyet’i devletinin resmi olmayan kuruluş tarihidir. O nedenle başta Gazi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk olmakla birlikte, silah arkadaşlarına, Milli Mücadele’de yer alan bütün soydaşlarımıza ve muzaffer Türk milletine Allah’tan rahmet diliyorum.
Ülkücü Türk gençliği olarak bize bırakılan bu kutsal mirası atalarımızın koruduğu gibi korumak, yüceltmek ve kıyamete kadar devam etmesini sağlamak için bütün gayretimizle ve istediğimizle yaşatmaya devam edeceğiz.
Türk milletinin 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve spor Bayramını kutluyorum.

!Melikşah Atasoy
Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı