logo

AKÇAABAT ÜLKÜ EVLERİ

ulkuevleri akçaabat trabzon

AKÇAABAT ÜLKÜ EVLERİ

Mütevelli Heyeti Başkanı: Fahri Soytürk

Akçaabat Ülkü Ocakları Ülkü Evlerinden Sorumlu Yöneticisi: Emre Kahriman

PROJE ve AMACI ;

Ülkü Evleri projesi bugüne kadar sosyal sorumluluk anlamında hazırladığımız en önemli projelerden birisidir. Projenin hayata geçmesi aşamasında kurumsal yapıdan kesinle taviz verilmeyecek ve koordinesi Akçaabat Ülkü Ocakları tarafından belirlenen “Mütevelli Heyeti” tarafından sağlanacaktır.

Ülkü Evleri projesi kapsamında Ülküdaşlarımız öğrenimlerini devam ettirme ve tahsillerini tamamlama anlamında daha rahat koşullara sahip olacaktır. Ülküdaşlarımız öğrenciliğin sosyal anlamda zor koşullarından, özel yurt ve evlerin maddi külfetinden biraz olsun sıyrılacak ve kendilerini okullarına daha fazla verme imkânı bulacaktır.

Ülkü Evleri’nin Ülküdaşlarımıza rahat bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmeleri noktasında sağladığı yarar ile birlikte çok önemli bir işlevi daha bulunmaktadır. Ülkemizin içinde bulunduğu kritik süreçte Ülküdaşlarımız karanlık sokaklarda, kumandası kimin elinde belli olmayan çarpık zihniyetlerden uzak olacak; gelecekte daha güçlü ve Lider bir Türkiye’nin mimarı olacak şekilde milli-manevi hassasiyetlere karşı duyarlı bireyler olarak yetişme imkânı bulacaktır. Ayrıca manevi anlamda istismarın önüne geçilerek kültür yozlaşmasına da engel olunacaktır. Ülkü Evleri bu misyonu neticesinde Türkiye’de özellikle üniversitelerde yaratılmak istenen kaosun önüne geçilmiş olacaktır. Ülkü Evleri adeta Türk-İslam ateşinin yandığı Ocaklar olacak, devletimiz ve milletimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek şekilde yetişen ve yönetme kabiliyetine sahip Türk Gençlerini bir çatı altında birleştiren müesseseler halini alacaktır.

Ülkü Evlerine yapılacak her türlü nakdi ve ayni yardım kayıt altına alınmaktadır.

Hedefimiz Akçaabat Ülkü Ocakları olarak İlçemizde “Şehit Osman Gedikli Ülkü Yurdu” nu inşa etmektir.

Ülkü Evlerinde kalmak isteyenler için iletişim : Emre Kahriman : 0541 531 02 61 | 462  228 52 68


Yoruma kapalı.