logo

Akçaabatlı Şehitler

http://www.akcakurt.com/v2/index.php/akcaabatli-sehitler

Afyonkarahisar’da mühimmat deposunun patlaması sonucu Şehit oldu.”Akçaabat’lı Şehit Bakım Onbaşı Onur Fikret Dülger’in naaşı, memleketi Trabzon’a getirildi.Afyonkarahisar’da geçtiğimiz hafta mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan Trabzonlu Şehit Onbaşı Onur Fikret Dülger’in naaşı, memleketi Trabzon’a getirildi.Ankara Gata’daki törenin ardından askeri uçakla Trabzon’a getirilen Dülger’in naaşı, Trabzon Havalimanı’nda Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon Valisi Recep Kızılcık, Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Chp Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, Chp Milletvekili Volkan Canalioğlu, Ak Parti Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, askerler, polisler ve şehit askerin yakınlarınca karşılandı. Şehit askerin babası Trabzonspor eski Genel Sekreteri Zekai Fırat Dülger ve annesi Figen Mahi Dülger de oğullarının naaşını taşıyan askeri uçakla Trabzon’a geldi.

Sevenlerinin gözyaşları arasında askeri törenle cenaze nakil aracına alınan şehit Onbaşı Dülger’in naaşı, daha sonra kalabalık bir araç konvoyu eşliğinde 1 No’lu Beşirli Mahallesi Çankaya Evleri’nde evlerinin önüne getirildi. Baba Zekai Fırat Dülger ve anne Figen Dülger ile sevenleri, burada da şehit askerin tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Kur’an-ı Kerim okunması ve İl Müftüsü Veysel Çakı’nın yaptığı konuşma ve duanın ardından, şehit Onbaşı Dülger’in naaşı, toprağa verilmek üzere Akçaabat ilçesine götürüldü.

Akçaabat Ak camide ikindi namazına müteakip şehidimiz merkez belediye mezarlığına defnedildi. Şehidimizi binlerce klişi son yolculuğunu uğurladı.”

 

Akçaabatlı şehit Bakım Onbaşı Onur Fikret Dülger’in babası konuşuyor . İzlemek için tıklayın.

 


Yoruma kapalı.