logo

Hakkımızda

Akçaabat Ülkü Occakları Eğitim ve Kültür Vakfı

1970 ‘li yıllarda Akçaabat’ta kurulan sivil toplum kuruluşudur.

1970 ‘li yıllardan beri Akçaabat’ta faaliyet gösteren vakıf bu güne dek binlerce kişi yetiştirmiştir. Bu gün bünyesinden, Milletvekilleri, bürokratlar, sanayiciler, iş adamları üst düzey yöneticiler çok sayıda öğretmen ve çok sayıda vatandaş yetiştiren büyük camiamıanın köklü , ilim , irfan kurumudur. Trabzon’un Akçaabat ilçesinde faaliyet gösteren vakıf, 6 lise teşkilatı , 1 Güzel sanatlar fakültesi ,1 Yüksekokul 5 Mahalle Teşkilatı ,2 Dershane teşkilatı bulunan eğitim ve kültür vakfıdır. Vakıfta her hafta teşkilatlara Ülkü Ocakarı Genel Merkezi tarafından belirlenen konularda alanında uzman gönüllüler tarafından seminerler düzenlemektedir.

Vakfın faaliyet alanları; Hafta içi günlerde düzenlenen yemek , kitap okuma saatleri,Cuma gecesi Yasin – i Şerif okunması vb. YGS ve benzeri deneme sınavları tertiplemek Bu mutat faaliyetlerin dışında ; Konser Organizasyonları, Geleneksel hale getirilen iftar yemeği ve futbol turnuvası Şehitlik , Türbe ve muhtelif geziler vakıf faaliyetleri arasında yer almaktadır.

2006 yılında internet sitesini “www.akcakurt.com” , 2009 yılında facebook sayfasını , 2010 yılında twitter hesabını açmıştır. İnternet ortamında yakaladığı sinerji ile geniş kitlelere ulaşmaya çalışmaktadır.

Vakıf; Akçaabat’ın merkezi olarak bilinen Pulathane iş merkezinin dördüncü katındadır. Bünyesinde toplantı salonları , Mescidi , Çay salonu ve yönetim ofisleri olan fiziki bir yapıya sahiptir.

Ocak Başkanı Sn. Taygun Kıvanç KIRIMLI, Gazi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezunudur.

Maziden:
Akçaabat Ülkü Ocakları Derneği Kongresini yapıyor 18 ŞUBAT 1976 Akçaabat Ülkü Ocakları kongresi 18 Şubat2ta yapılıyordu. Kongre Sonucunda yeni yönetim kuruluna eçilen isimler şu şekildedir; Başkan : Ekren CİHAN, İknci Başkan: Selahattin SEVİM, Sekreter: Yaşar SİVRİKAYA, Muhasip : M.Salih KÖSE, Asil üyeler: Haydar GAYDAN, Mustafa ÜNAL, Ali Kemal EVCAN (1)

Akçaabat Ülkü Ocakları Derneği Kongresini yapıyor 12 Mart 1977

Akçaabat Ülkü Ocakalrı Olaganüstü kongresi 12 Mart 1977 Cumartesi günü yapılıyordu. Kongre neticesinde yeni yönetim kurulu şu isimlerden teşekkül ediyordu. Başkan: Hasan KARACA, İkinci Başkan : Köksal AKTEPE, Sekreter : Selahattin SEVİM, Muhasip : Veysel KUTLU,Denetleme Kurulu, Osman ŞAHİN, Ali ÖZTÜRK, Ayhan SİVRİKAYA(2)

Vakfın iletişim bilgileri;

Dürbinar mah. İnönü cad. Pulathane iş merkezi Kat: 4, 61300 Akçaabat/Trabzon
(0462) 228 5268