logo
  • 27 Mayıs 2020
  • Basın Açıklamaları
  • Ocak Başkanımız Taygun Kıvanç KIRIMLI’nın Ramazan Bayramı mesajı için yorumlar kapalı

Ocak Başkanımız Taygun Kıvanç KIRIMLI’nın Ramazan Bayramı mesajı

Bayramlar, gönüllerin hürmet ve hatırlatmayla coştuğu, küslük ve dargınlıkların kavuşmayla onarıldığı barış, kardeşlik, vuslat iklimidir.Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan mübarek Ramazan ayını geride bırakarak bayram günlerine ulaşmış, bulunmaktayız. Cenab-ı Allah’tan, O’nun rızasını kazanmak amacıyla tuttuğumuz oruçların, samimiyetle gerçekleştirdiğimiz ibadetlerin kabulünü niyaz ediyoruz.

Bayramlar, gönüllerin hürmet ve hatırlatmayla coştuğu, küslük ve dargınlıkların kavuşmayla onarıldığı barış, kardeşlik, vuslat iklimidir. Türk-İslam ahlakının yaşanıp yaşatıldığı manevi ve kültürel bir varlık alanı, ortak hatıra ve hedeflerimizin nefes aldığı buluşma ve kavuşma sahasıdır.

Bu bayramda büyüklerimizin ellerinden öpemeyeceğiz, gönülden kucaklaşamayacak ve akrabalarımızı ziyaret edemeyeceğiz. Ancak her ne şartta olursa olsun tüm bayramlar gibi bu bayramı da sevince dönüştüreceğiz. Tedbir ve gayret bizden, teveccüh ve takdir büyük Türk milletinden, yardım Yüce Allah’tandır.

Bu duygu ve düşüncelerle Akçaabatımızın ve Türk-İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı içtenlikle tebrik ediyor, her günümüzün bayram havasında geçmesini diliyoruz.

Taygun Kıvanç KIRIMLI
Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı

Yoruma kapalı.