logo
  • 7 Mart 2015
  • Of Ülkü Ocakları
  • Of Ülkü Ocakları “Gençlik ve Güvenli Gelecek” konferansı düzenledi için yorumlar kapalı

Of Ülkü Ocakları “Gençlik ve Güvenli Gelecek” konferansı düzenledi

Of Ülkü Ocakları tarafından Psikolog Ayşe Kartal ve Of İlçe Vaizi Hüseyin Güven’in konuşmacı olarak katıldığı uyuşturucuya karşı “GENÇLİK ve GÜVENLİ GELECEK” adlı panel gerçekleştirildi.

Trabzon Ülkü Ocakları İl Başkanı Mihrab ALTINIŞIK: “Gençliğimizi ve geleceğimizi ‘kapitalist canavarlara’ bırakmayacağız.” dedi.

“GENÇLİK ve GÜVENLİ GELECEK”

“UYUŞTURUCUYA HAYIR” Paneline: MHP Of İlçe Başkanı Mehmet Hacıkerimoğlu, MHP Of İlçe yöneticileri, Of İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu, teşkilat mensupları, Ülkü Ocaklı gençler, anne ve babalar katıldı.

Panelde, ‘ÜLKÜ OCAKLARI’NIN İNANCINA, TARİHİNE, KÜLTÜRÜNE SAHİP ÇIKABİLECEK BİR GENÇLİK YETİŞTİREBİLMEK İÇİN VAR’ olduğunu söyleyen Trabzon Ülkü Ocakları İl Başkanı Mihrab Altınışık konuşmasında ailelere seslenerek:

“Çocuğunuzun kişilik kazanmasına yardımcı olup onların kendilerine güvenini sağlamalısınız. Kuvvetli iradeye sahip olmaları için rehber olmalı, başarılı olabilecekleri alanı bulmalarına yardımcı olmalısınız. Çocuklarınızın meseleleriyle yakından ilgilenip onlara yeterli zaman ayırmalı şefkat göstermelisiniz. Çocuklarınıza iyi terbiye vermeli onları milli ve manevi konularda aydınlatmalısınız. Bu anlatımınız onların uyuşturucudan uzak durmalarını sağlayacaktır. Bunların hiç birini yapamıyorsanız ben yapamam diyorsanız o zaman çocuğunuzun elinden tutacak onu Ülkü Ocaklarına getireceksiniz. Çünkü Ülkü Ocaklarında bunların hepsi var ve uygulanmakta.” dedi.

Vatanın ve milletin akıl ve mantığı ile hareket eden berrak ve uyuşmamış beyinlere ihtiyaç olduğunu söyleyen Altınışık:

“Bizler Ülkü Ocakları olarak ‘UYUŞTURUCUYA HAYIR’ konusunda elimizden geleni yapmaya gayret gösteriyoruz. Gençliğimizi ve geleceğimizi kapitalist canavarlara bırakmayacağız. Çocukları ve gençleri iyi şeyler yapmaya yönlendirmeliyiz. Kimse unutmasın ki, iyi şeyler de hep Ülkü Ocakları’nda olur” diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Konuşmacıların anlatımları konuyla ilgili slayt gösterimleri ve yapılan soru-cevap kısmının ardından program sona erdi.


Yoruma kapalı.