logo

Şahlanış Gecesi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi

WhatsApp Image 2018-05-15 at 18.48.36

 

Akçaabat Ülkü Ocakları tarafından organize edilen Şahlanış Gecesi yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.Fatih Eğitim Fakültesi Mahmut Goloğlu Salonu’nda düzenlenen geceye, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı  Bekir Sıtkı Tarım, MHP MYK Üyesi Süleyman Yunusoğlu, MİARGEM Başkanı Halil Memiş, Şalpazarı Belediye Başkanı Refik Kurıkız, MHP Akçaabat İlçe Başkanı Adem Çelik, MHP Eski İl Başkanları Muammer Demeli ve Nihat Birinci,  Söğütlü Eski Belediye Başkanı Metin Gedikli,  Trabzon Ülkü Ocakları Başkanı Mihrap Altınışık, Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah Atasoy, Akçaabat Esnaf Odası Başkanı Yaşar Sivrikaya, Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet Eyüboğlu KTÜ Öğrenci Derneği Başkanı Altan Şahin FEF Öğrenci Derneği Başkanı Osman Taşçı, Akçaköy Eski Belediye Başkanı Osman Memiş ve çok sayıda davetli katıldı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kanuni Mehteran ekibinin gösterisi sonrasında gösterilen sinevizyon izleyicilere duygulu anlar yaşattı. Sinevizyonda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin konuşması salonda büyük alkış aldı.
Mehteran Ekibinin gösterisinin ardından Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla Gece başladı.

Akçaabat horon ekibinin gösterisi ise izleyicilerden tam not aldı.
Gecede yapılan plaket törenin de;

Yılın annesi olarak seçilen 15 yaşında  ki engelli çocuğunu sırtında taşıyan  Sevim Öksüz’e plaketini MHP Trabzon İl Başkanı Bekir Sıtkı Tarım ,

Gökkuşağı Görme Engelliler Derneği Başkanı Emre Yaman’a plaketini  MHP E. İl Başkanı Nihat Birinci,
Ülkücü Şehit Osman Gedikli’nin kardeşi Türk – İmar Sen İl temsilcisi Engin Gedikli’ye plaketini 23. Dönem Trabzon Milletvekili ve MHP MYK üyesi Süleyman Latif Yunusoğlu
Trabzon Şehit Aileleri Derneği Başkanı İsmail Karaca’ya plaketini MHP Akçaabat İlçe Başkanı Adem Çelik verdi.

Gecenin açılış konuşmasını Yapan Melikşah Atasoy konuşmasında “1969’dan bugüne kadar Ülkücü Hareket her türlü cefaya talip olmuş, vatanına sahip çıkmış, zahmet çekmiş ve bu uğurda bedeller ödemiştir.  Ülkücü Hareket’in bir neferi olarak mazimizden, son derece gururluyum.   Ülkemiz bu günlerde çok önemli bir mihenk taşını geride bırakmak üzeredir. Yüzyıllardır yaşadığımız coğrafyada önemli siyasi, askeri, ekonomik ve kültürel güç olarak başka ülkelerin ilgi odağı olan güzel Türkiye’miz yaşadığı onca engellemelere rağmen Hendek operasyonları, Fırat Kalkanı ve Afrin harekâtı ile ilk olarak malum ülkelere; biz yüzyıllardır buradayız ve burada olmaya da devam edeceğiz mesajı ile bir gözdağı vermiş, ikinci olarak 15 Temmuzu planlayan ve uygulatan vatan hainlerinin suratına Osmanlı tokatını indirmiştir” dedi.

 

Atasoy konuşmasını şöyle tamamladı “Bulunduğu makamı istismar eden, her türlü faaliyete müsaade eden, fakat ülkü ocakları dendiği zaman bin bir dereden su getirten insanlara çağrım, emeklerinin beyhude olduğudur. Ne yaparsanız yapın Ülkücü yılmaz, milleti için her zaman mücadele eder. Taraf tutmayın adil olun! MHP Genel Başkanı, Liderimiz Devlet Bahçeli, milli menfaatleri gözeterek sarf ettiği gayretleri elbette anlamayanlar olacaktır, feraset sahibi olan genel başkanımız dün olduğu gibi yarında haklı çıkacaktır” dedi.

 

Gecenin ikinci konuşmasını Yapan Ülkü Ocakları Trabzon İl Başkanı Mihrab Altınışık;

Değerli gönüldaşlarım Türk devleti ve Milleti asırlardır süren mücadelesi bugünlere gelmiştir, bu mücadeleleri yaparken geleceği planlayan ve yarınları hedefleyip ve önüne çıkan bütün engellerin üstesinden gelmiştir.

Şimdi ikinci el pazarlarında kendilerini açık attırmaya çıkaranlar hangi kirli oyunları nerede sahne alırsa alsınlar kimin eteğinin altına girerse girsinler Türk devletinin papaz cüppesi giydirilmiş bölücü ve yıkıcı faaliyetlerle toplumu alıştıranlara kaybetmesi mümkün değildir. Türkün mefkûrelerini yeniden topluma öğreten aldığı her kakarda devletin ve milletin geleceğine öncelik tutan devlet adamlığının yanında milletine sevdalı liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey diyor ki ‘Ne istiyorsak Türk Milleti içindir. Neyi amaçlıyorsak Türk Milletinin lehinedir.’ Bu sebepten Türk Milletinin bölünmez bütünlüğü milli ve beraberliğinin karşısında durup alan açanlarla mücadelemiz sürecektir. Bizler kucaklayıcı unsurlarız herkesi kucaklayacak samimiyetimiz mevcuttur. Küsmeden küstürülmeden davamızın peşinden koşmalı ülkemiz için elimizi taşın altına koymalıyız. Her alanda sahada olmalı herkesle kucaklaşmalı herkesin elinden tutmalıyız ‘dedi.

Gece , Ozan Arif Atılgan ve Ali Kınık konseri ile son buldu.