logo
  • 25 Aralık 2017
  • Ülkü Ocakları
  • Ülkü Ocakları Genel Başkanı Akçaabat’a geldi için yorumlar kapalı

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Akçaabat’a geldi

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay KILAVUZ Akçaabat’a geldi.

Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah ATASOY tarafından karşılanan Genel Başkan KILAVUZ burada Ocak teşkilatına ülke gündemini değerlendirdiği bir konferans verdi.

Konferansında Kudüs konusunda özel bir vurgu yapan Genel Başkan Kılavuz, şunları söyledi ;

“ABD Başkanı tarafından Kudüs’ün İsrail’in başkent olarak tanıması yönünde bir açıklama yapmıştır. Bu talihsiz açıklamaya Müslümanlardan olduğu gibi vicdan sahibi her kesimden karşıt sesler yükselmektedir.Altını çizerek ifade etmek isteriz ki : Kudüs asla İsrail’in başkenti değildir ve olamayacaktır. Hiçbir güç kutlu nebinin Miraç’a yükseldiği Kudüs’ü Müslümanlardan koparılamayacaktır.  Bu adım asla karşılık bulamayacak hiçbir vicdan sahibi tarafından tanınmayacaktır.
Kudüs’ün İsrail’in başkenti olduğu yönündeki safsatada diretmek beyhude bir çabadır.
Geri adım atılmazsa bölgemiz ve dünya barışı zarar görecek, önlenmesi imkansız imkansız hadiselere sebebiyet verecektir. Bilhassa bölge barışı için kabul edilemez girişimden vazgeçilmelidir. Aksi takdirde yaşanacak hadiselerin hiçbir Müslüman sorumlu tutulamayacaktır. Ülkücüler, bir İslam beldesi olan Kudüs için ; Bosna’da, Türkistan’da, Urumiye’de, Arakan’da olduğu gibi her türlü bedeli ödemeye ve girişimde bulunmaya hazırdır.”
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay KILAVUZ’un ziyaretinden dolayı onur duyduklarını ifade eden Akçaabat Ülkü Ocakları Başkanı Melikşah ATASOY Genel Başkana teşekkürlerini sundu.

Ocak ziyaretinden sonra MHP Akçaabat İlçe Başkanlığını ziyaret eden Olcay Kılavuz İlçe Başkanı Adem ÇELİK’ten çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ülkü Ocakalrı Genel Başkanı Olcay KILAVUZ  MHP Akçaabat İlçe Başkanlığından ayrıldıktan sonra KTÜ Fatih Eğitim Fakültesi Öğrenci Derneğini, KTÜ Öğrenci Derneğini, ziyaret etti.  Büyük çoşku ile karşılanan Genel Başkan Kılavuz Ülkücü Gençlikle hasbihaller edip nasihatlerde bulundu.
Trabzon ziyaretlerinin akabinde Rize Ülkü Ocakları’nı ziyaret eden KILAVUZ , Programlarını tamamlayıp Ankara’ya döndü.

 


Yoruma kapalı.